Prawo Jazdy 2018 – nowelizacja przepisów. Czy będzie trudniej, czy przepisy zostaną wprowadzone?

19 lutego, 2018 3:52 pm

Prawdopodobnie 4 czerwca 2018r.  wchodzą nowe zasady regulujące uzyskiwanie uprawnień kierowcy.

Zdaniem wielu, zmiany jakie dotyczą przepisów w tym roku będą bardzo odczuwalne dla świeżo upieczonych kierowców. Co konkretnie będzie czekać osoby odbierajcie prawo jazdy po 4 czerwca 2018?

Każdy nowy kierowca będzie musiał podróżować z zielonym listkiem przez osiem miesięcy od odebrania swoich uprawnień i co ciekawe jeśli będzie poruszał się nie swoim samochodem w charakterze kierowcy będzie obowiązywać go dokładnie ta sama zasada. Dzięki temu inni uczestnicy ruchu będą bardziej ostrożnie podchodzić do takiego kierowcy.

Przez okres dwóch lat nie będą mogli pracować w charakterze kierowcy.

Jeśli chodzi o ograniczenia prędkości nowych uczestników ruchu będą one wynosić odpowiednio 50km/h teren zabudowany, 80km/h poza terenem zabudowanym i 100km/h droga ekspresowa i autostrada.

W okresie między czwartym a ósmym miesiącem od dnia odebrania swoich uprawnień, świeżo upieczony kierowca będzie musiał przejść dodatkowy kurs z zakresu bezpieczeństwa i ruchu drogowego.

Kierowcy którzy popełnią dwa wykroczenia w ciągu 2 lat od dnia odebrania prawo jazdy będą musieli okres próbny wydłużyć o 24 miesiące. Dodatkowo każdy będzie musiał przejść badania reedukujące (w zakresie bezpieczeństwa ruchu) i badania psychologiczne.

 

Planowany termin wejścia przepisów w życie to 4 czerwca 2018r.

źródło:

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/978/1
Tagi: , , , ,

Kategorie:

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *