Ford S-max Vignale 2,0TDCi 180km

25 lutego, 2018 7:40 pm

      Ford S-max Vignale :komfort, styl, sportowy charakter tak można najprościej można opisać ten samochód. Pierwszy raz można było zobaczyć ten model na targach w 2006r w Paryżu; samochód bazuje na bazie Forda Mondeo. Samochód, który testowaliśmy to już II generacja tego modelu. Ford jest produkowany w tej wersji od 2015r i wygląda w dalszym ciągu bardzo nowocześnie. Łączy on w zasadzie cechy z kilku modeli Forda Fiesty, Focusa i Mondeo.Nawiązuję również do innych modeli forda. A jego przedni grill jest charakterystyczny dla obecnie w zasadzie wszystkich modeli forda.

Czemu ford wprowadził ten model na rynek posiadając tak dużą gamę modeli?

Samochód miał uzupełnić przestrzeń miedzy Fordem Mondeo kombi, a dużo większym Galaxy. Samochód jest połączeniem sportu i elegancji. Nigdy nie myślałem, że tego typu samochód może tak dobrze się prowadzić. S-max wybiera najmniejsze nierówności i pozwala podróżować w dużym komforcie. W środku jest bardzo cicho, rozmowa z pasażerami z tyłu nie sprawia najmniejszych problemów. Mimo tak dużych gabarytów pokonuje dość ostre zakręty bez najmniejszych problemów. Nie ma problemu z utrzymaniem samochodu na pasie po wyjeździe za ekranów dzwiękowych i tu samochód jest bardzo stabilny.

Silnik w który wyposażony był samochód to sprawdzona jednostka 2.0TDCi generująca 180km wraz z automatyczną skrzynią biegów PowerShift. O ile silnik w tym samochodzie mnie nie rozczarował bo radzi sobie bardzo dobrze z ciężkim vanem 1734kg, skrzynia biegów natomiast uważam, że jest trochę za wolna. Zmienia przełożenia bez szarpnięć, ale wolno reaguje na reakcję pedału gazu. Pamiętajmy jednak, że nie jest to sportowy samochód a dostojny van. Spalanie w teście wyniosło około 8l w mieście, na trasie natomiast około 6l, co uważam za dobry wynik.

Wnętrzę S-maxa zaprojektowane jest tak, żeby wszystko było pod ręką. Nie ma tu może finezji jeśli chodzi o design, ale całość tworzy spójny wygląd. Wszystkie przyciski są wykonane z dobrych materiałów i umieszczone są w łatwo dostępnych miejscach. Interfejs jest dla użytkownika łatwy w obsłudze i wydaję mi się, że nikt nie powinien mieć z nim żadnego problemu. Materiały użyte we wnętrzu Forda Vignale mogłyby być wykorzystywane we flagowych limuzynach. Nie do końca przemawiają za mną takie jasne fotele we wnętrzu (Lux/cashmere-tapicerka) ze względu na funkcjonalność, ale wyglądają bardzo ładnie. W tej wersji można wybrać również tapicerkę koloru czarnego lux/charcoal black. S-max był wyposażony w system nawigacji System Nawigacji Satelitarnej Sony CD/MP3z DAB+ IFord SYNC 3 kolorowy wyświetlacz dotykowy 8″, AppLink, TMC (informacja o ruchu drogowym), zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy, 9 głośników Sony, gniazda: 2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i komunikaty głosowe nawigacji w języku polskim) (ICFBZ). Fotele przednie są wygodne i nawet w długiej trasie nie czułem zmęczenia podczas testów.

Siedzenia z przodu jak i z tyłu cechuje duża przestronność i wygoda. Z tyłu nie brakuje miejsca na nogi, więc nawet wysocy pasażerowie nie powinni narzekać. Jeśli rozmawiamy już o ilości miejsca to i tu Ford wypada bardzo dobrze. Bagażnik tego vana może mieć w zależności od konfiguracji od 285L (3 rzędy siedzeń) po kolejno 630L (2 rzędy siedzeń) i 2200L.

Samochód spokojnie mógłby być wykorzystywany przez prezesa firmy jeżdżącego na tylnej kanapie na dalekie spotkania, jak również dla rodziców z gromadką dzieci. Każdy z nich będzie mógł komfortowo podróżować tym eleganckim vanem.

I tu nasuwa się pytanie czy poleciłbym ten samochód?

 

Pewnie że tak jeśli potrzebujemy dużego eleganckiego vana ze sportowym charakterem uważam, że jest to najlepszy samochód jaki udało mi się testować w tym segmencie.

 

dziękujemy grupie Bemo Motors za użyczenie samochodu na testy.
Tagi: , , , ,

Kategorie:

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *