Jak sprzedać samochód i otrzymać największą gotówkę?

4 marca, 2018 9:36 am
Jeżeli jesteś na etapie szukania nowego samochodu, prawdopodobnie będziesz musiał sprzedaż stary.  Co powinieneś wiedzieć zanim sprzedasz auto ?
Auto w rozliczeniu:

może się zdarzyć, ze dealer od którego planujemy zakupić nowy samochód prowadzi również salon z autami używanymi. Z pewnością zaproponuje nam oddanie starego auta w rozliczeniu. Warto jednak wcześniej sprawdzić cenę podobnego modelu pojazdu do naszego przez Internet bądź w lokalnym komisie, aby mieć pewność ze oferta dealera jest zbliżona do realnej wartości naszego samochodu.

Auto Skup:

istnieją firmy oferujące skup wszystkich marek aut używanych. Z pewnością do zalet takiego rozwiązania należy szybka sprzedaż i otrzymanie pieniędzy od ręki. Pierwszym krokiem jest kontakt telefoniczny i umówienie na spotkanie z ekspertem.Po pozytywnych oględzinach, serwis sporządza odpowiednią dokumentację, odbiera od Ciebie auto, a Ty otrzymujesz pieniądze.

Sprzedaż indywidualna (osobista) :

za pewne weźmiesz najwięcej pieniędzy, jeśli sprzedaż auto osobiście, jednak musisz umieścić ogłoszenie (np. lokalna prasa, radio, serwis ogłoszeniowy), dodać opis, wykonać zdjęcia, a w finale negocjować twarzą w twarz z potencjalnym kupującym. Upewnij się co do terminu publikacji ogłoszenia, abyś był osiągalny pod telefonem i miał czas na osobiste spotkanie z kupującym.

Aukcje internetowe

możesz dodać ogłoszenie na jednym z portali ogłoszeń motoryzacyjnych. W zależności od struktury własnościowej twoje ogłoszeni ukazać się może w kilku serwisach jednocześnie. Możesz wyznaczyć cenę lub po prostu poddać auto pod licytacje. Pamiętaj, że im bardziej szczegółowy opis dodasz, tym większe szanse na sukces. Napisz o wyposażeniu dodatkowym, gdzie serwisowane było auto . Zaproponuj możliwość obejrzenia i jazdy próbnej . Zgoda na wizytę w pobliskiej stacji kontroli pojazdów zwiększy twoją wiarygodność.

Komis samochodów używanych:

wstawienie auta do komisu ma sens jeśli nie spieszy nam się ze sprzedażą. Cena auta zależeć będzie od popytu na dany model.

Złomowanie:

jeśli jednak twoje auto jest w słabym stanie technicznym prawdopodobnie zezłomowanie może być lepszą opcją niż sprzedaż. Nie spodziewaj się jednak zbyt wiele, jeśli odejdziesz z 500 pln zrobiłeś dobry interes.

Podsumowując, można próbować sprzedać auto przez dłuższy czas z zyskiem, bądź cieszyć się gotówka w ciągu 24 godzin. Nie zależnie od Waszego wyboru warto dodatkowo pamiętać o wykonaniu dodatkowych czynności wpływających na podniesienie wartości waszego auta.

Sprzątanie :

warto poświecić nawet kilka godzin na gruntowne posprzątanie i umycie auta. lśniące auto z pewnością przyciągnie wzrok i szybciej się sprzeda. Jeśli cenisz własny czas ponad wszystko, bądź z różnych przyczyn nie możesz posprzątać auta osobiście zleć to profesjonalnej firmie świadczącej takie usługi. Koszt kompleksowej usługi na myjni ręcznej dla auta osobowego nie powinien przekroczyć 150 złotych.

Uszkodzenia:

jeśli to nowe auto warto pozbyć się drobnych zarysowań oraz wgnieceń. Niektóre naprawy są w stanie podnieść wartość auta, inne będę kosztować więcej niż możesz otrzymać przy sprzedaży. Poproś o wycenę w najbliższym serwisie blacharskim.

Zdjęcia:

jedno zdjęcie mówi czasem więcej niż tysiąc słów. Wykonaj zdjęcia w ładnym otoczeniu, zrób zdjęcia z przodu stojąc w pozycji na godzinę 9 oraz 15, sfotografuj auto z każdej strony nie zapominając o wnętrzu oraz tablicy rozdzielczej. Jeśli posiadasz unikatowe elementy wyposażenia pokaż je.  Dobrze wyeksponowany pojazd zwiększa szanse kontaktu od potencjalnego kupującego.

A ty w jaki sposób sprzedałeś swoje stare auto ? Podziel się swoja opinią.Tagi: , , , , ,

Kategorie:

Sprawdź również

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *