Jak przygotować auto do wiosny ?

11 marca, 2018 7:22 pm

Przez kilka ostatnich lat zima w naszym kraju była stosunkowo łagodna, nie licząc obszarów górskich. Niemniej jednak warto zadbać o auto po sezonie zimowym. Podpowiadamy jak to zrobić.

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ogumienie.

Opony to jedyna cześć auta, która styka się z podłożem i zasadniczo wpływa na poziom bezpieczeństwa. Wszelkie systemy wspomagające prace kierowcy nie będę działać skutecznie przy nieodpowiednim lub źle dobranym ogumienia. Specjaliści zalecają wymianę opon na letnie, kiedy średnie temperatury ustabilizują się na poziomie 7 stopni Celsjusza i wyższych. Dodatkowym aspektem, przemawiającym za wymianą ogumienia jest ekonomia. Opona zimowa charakteryzująca się miękka mieszanką, nie tylko będzie szybciej się zużywać, lecz również w znaczący sposób wydłuży drogę hamowania. W doborze odpowiedniego ogumienia pomóc mogą doradcy z autoryzowanych serwisów ogumienia.

Pamiętajmy również o sprawdzeniu stanu technicznego auta

a w szczególności kontroli zawieszenia i układu kierowniczego. Zwróćmy uwagę na stan tarcz hamulcowych i poziomu płynów : hamulcowego i chłodniczego oraz oleju silnikowego oraz do układu wspomagania. Rozważmy wymianę wycieraczek, których pióra wskutek działania niskich temperatur oraz szorowania po zamarzniętej szybie mogły ulec uszkodzeniu.

Zadbajmy również o klimatyzację i karoserię.

Specjaliści zalecają przegląd, sprawdzenie szczelności oraz odgrzybianie przynajmniej raz do roku przed znaczącym wzrostem temperatury. Co do stanu karoserii to gruntowne umycie podwozia i nadkoli z wykorzystaniem środków czyszczących powinno pozwolić na pozbycie się resztek soli, błota, które przyczyniają się do powstania rdzy.
Tagi: , , , ,

Kategorie:

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *