KIA SPORTAGE 1.6T – GDI 6MT 177km  4WD

27 maja, 2018 7:30 pm

Na początek troche historii:

„Powstać w Azji znaczy KIA”

Nazwa KIA pochodzi z dwóch członów pierwszy to „pochodzić / wychodzić” drugi Azja i tak możemy to interpretować. Obecnie KIA jest najstarszym i drugim największych producentem samochodów w Korei. W 1999r dzięki firmie Hyundai udało się wyjść firmie z opresji całkowitego upadku. W Polsce w ubiegłym roku firma uplasowała się w TOP 10 sprzedawanych samochodów.

Kia Sportage jaką udało nam się testować to już IV odsłona tego modelu.Samochód  po face liftingu pokazany na targach we Frankfurcie w 2015r.  Kompaktowy Crossover SUV produkowany od 1993r. Wcześniej bardziej przypominał samochód terenowy niż SUVa jednak z opływem lat wszystko się zmieniało. Pierwsza generacja bazowała na samochodzie marki Mazda. W zasadzie obecny samochód jest nową generacją, jednak bardziej nazwałbym to liftingiem. Wnętrze samochodu odświeżono i wygląda naprawdę bardzo nowocześnie.

 

Silnik testowanego modelu 1.6T – GDI 6MT 177km  4WD bardzo dobrze radził sobie w ruchu miejskim jak i na autostradzie.Ponadto pojazd jest wyposażony w układ odzyskiwania energii, który włącza się po zdjęciu nogi z pedału przyspieszenia. Wykorzystuje on energię kinetyczną rozpędzonego pojazdu do ładowania akumulatora.

W eleganckim wnętrzu znajdziesz wysokiej jakości, miękkie w dotyku materiały. Samochód w zasadzie nie odbiega od samochodów dużo bardziej luksusowych jeśli chodzi o możliwość wyposażenia. I w konfiguratorze znajdziemy w zasadzie wszystko co potrzebne.

Podróż jaką udało nam się przebyć była naprawdę fajną przygodą. Testowaliśmy Kijankę w różnych warunkach. Zdarzało nam się opuścić utwardzone szlaki. I tu naprawdę mieliśmy bardzo duży fun z jeżdzenia tym SUVem. Inteligenty napęd 4×4 stale sprawdza warunki jazdy co pozwala utrzymać przyczepność na śliskich nawierzchniach.

I tu bardzo fajnie sprawdzają się 2 ststemy

  1. System wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC) zapobiega cofaniu podczas ruszania na wzniesieniu.
  1. System kontroli zjazdu ze wzniesienia (DBC) pomaga zachować równą i stabilną prędkość na stromych zjazdach.
  1. tyłem z miejsca postojowego. 4. System utrzymywania na pasie ruchu (Kia Lane Keep Assist System) ostrzega o niezamierzonym zjeżdżaniu z pasa ruchu.

Moim zdaniem nasza Kijanka wypadła bardzo fajnie w naszym teście. I już wcale się nie dziwie, patrząc na ilość sprzedawanych samochodów tej marki dlaczego klienci ją wybierają.

Stosunek ceny do jakości +++

Moim zdaniem nasza Kijanka wypadła bardzo fajnie w naszym teście. I już wcale się nie dziwie, patrząc na ilość sprzedawanych samochodów tej marki dlaczego klienci ją wybierają. A od maja również motonegocjator pomaga w wyborze właściwej KIA od właściwego dilera za właściwą cenę.

 

Sprawdź już dziś na motonegocjator.plTagi: , , ,

Kategorie:

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *