Czym kierować się przy wyborze nowego samochodu?

10 czerwca, 2018 5:40 pm

Pytanie z pozoru oczywiste, jednak osoba stojąca przed trudnym dylematem powinna uświadomić sobie kilka istotnych kwestii, dzięki którym wybór będzie trafny i satysfakcjonujący.

Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę, aby cieszyć się nowym autem i nie żałować swojej decyzji.


Wielkość samochodu

Jest to sprawa dość istotna, zwłaszcza dla niedoświadczonych kierowców. Jeśli jeszcze nie czujemy się zbyt pewnie podczas prowadzenia, najlepszym rozwiązaniem będzie mały pojazd. Ułatwi on poruszanie się po zatłoczonych ulicach miasta. Ponadto, małe auto jest również bardziej ekonomiczne, a co za tym idzie – nie nadwyręży naszych finansów.

Z drugiej strony, duży model jest odpowiedni dla kilkuosobowych rodzin lub osób, które na co dzień wykonują pracę wymagającą transportowania różnego rodzaju materiałów, bądź sprzętów. Co prawda, komfort jazdy takim autem jest nieporównywalnie większy, jednak wiąże się to także z większymi wydatkami (eksploatacja, paliwo, ubezpieczenie).

Warto także zwrócić uwagę na pojemność bagażnika.

 

Pojemność silnika i jego rodzaj

Musimy również odpowiedzieć sobie na pytanie – czego oczekujemy od naszego samochodu? Jeśli interesują nas imponujące osiągi silnika, warto rozważyć zakup modelu, który wyposażony jest w silnik o większej pojemności. Takie rozwiązanie ma jednak swoją wadę – duża pojemność silnika powoduje wyższe spalanie, a co za tym idzie – znacznie wyższe koszty.

Kluczową kwestią jest także rodzaj silnika – zarówno diesel, jak i benzyna mają swoje mocne i słabe strony:

 

 

Wyposażenie auta

Producenci samochodów dbają o naszą wygodę i komfort prowadzenia, dając nam możliwość wyboru wyposażenia auta, które nas interesuje. Pojazdy posiadające podstawowe funkcje najczęściej są o kilkanaście tysięcy tańsze od wersji rozszerzonych.

Zastanówmy się zatem, które z elementów możemy wykluczyć, a które są dla nas koniecznością. Jeśli zależy nam na udogodnieniach w postaci kamer cofania lub nawigacji, warto skusić się na droższy model.

 

Koszty związane z naprawą i serwisem

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy zdarzy nam się nieprzewidziana awaria. W związku z tym powinniśmy zdać sobie sprawę z faktu, że nie tylko cena jednostkowa pojazdu ma znaczenie. Samochód jest inwestycją na długie lata, dlatego należy rozważyć koszty ewentualnych napraw oraz wymiany i dostępności poszczególnych części.

Pomocnym rozwiązaniem może okazać się sprawdzenie awaryjności danego auta, prześledzenie informacji na jej temat i – na podstawie wyciągniętych wniosków – podjęcie słusznej decyzji.

 

Cena pojazdu

Jest to niewątpliwie jedna z najistotniejszych kwestii związanych z wyborem wymarzonego samochodu. Każdemu z nas zależy na wysokiej jakości pojazdu, a to z kolei pociąga za sobą wysokie koszty, zwłaszcza w przypadku nowych pojazdów.

Niemniej jednak, w dzisiejszych czasach mamy możliwość nie tylko sprawdzenia ceny danego modelu, ale również porównania jej z tymi, które proponują inni dostawcy.

Tego typu rozwiązanie zapewnia Motonegocjator.pl – wirtualny salon sprzedaży nowych samochodów, działający na zasadzie „porównywarki” cen określonych przez nas modeli. Po szczegółowym sprecyzowaniu swoich oczekiwań, w ciągu kilkudziesięciu godzin Motonegocjator.pl wysyła oferty wybranego przez nas pojazdu w najtańszych cenach. Dzięki temu możemy trafić na wspaniałą okazję i zaoszczędzić znaczną kwotę pieniędzy oraz cenny czas. Teraz pozostaje nam tylko podjąć decyzję – bez wychodzenia z domu, szybko, wygodnie, rzetelnie.


Czym najczęściej kierują się Polacy przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu?

Według wyników raportu „Komfort jazdy”, przeprowadzonego na zlecenie Kongsberg Automotive Pruszków…
Tagi: , ,

Kategorie:

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *