Rzeczy, które ZAWSZE warto mieć w samochodzie

23 lipca, 2018 9:35 am

Niezależnie od tego, czy jedziemy do pracy, na zakupy do pobliskiego supermarketu, czy też wybieramy się w długą podróż, warto mieć w samochodzie zestaw akcesoriów, który może nam pomóc w krytycznej sytuacji. Przedmioty z pozoru błahe, jednak w wielu przypadkach okazują się być niezbędne. O czym mowa?

Przedstawiamy listę rzeczy, które ZAWSZE warto mieć w samochodzie:


Apteczka

O przydatności apteczki na drodze nie trzeba nikogo przekonywać. Mimo iż jest to rzecz nieobowiązkowa jeśli chodzi o wyposażenie auta, sytuacje losowe mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie, dlatego należy pamiętać o tym, że podstawowe elementy medyczne to sprawa kluczowa – niezależnie od tego, czy jesteśmy uczestnikiem, czy świadkiem wypadku.

 

Ładowarka samochodowa

Wszyscy doskonale wiemy o tym, że korzystanie z urządzeń mobilnych podczas jazdy jest zabronione, jednak może zdarzyć się, że dostęp do telefonu będzie konieczny. Wypadek, nagła awaria auta, dostęp do nawigacji – wszystko wymaga naładowanego urządzenia, z którego możemy skorzystać w kryzysowej sytuacji. Ponieważ nie każdy samochód wyposażony jest w gniazdo USB, warto zaopatrzyć się w adapter, który umożliwi nam naładowanie baterii telefonu.

 

Kamizelka odblaskowa

Dobra widoczność w nocy to rzecz podstawowa. Tym bardziej, gdy chodzi o bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego. Takie rozwiązanie może okazać się przydatne w sytuacji, gdy, na przykład, zmieniamy koło na poboczu.

 

Zapasowe płyny

Przydatne zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy poziom ich zużycia jest znacznie zwiększony. W szczególności chodzi o płyn do szyb, a w przypadku starszych aut – również o olej silnikowy. W związku z tym, że starsze samochody mają tendencję do wycieku oleju, zapasowa ilość płynu może być pomocna przy bezpiecznym dotarciu do najbliższego warsztatu.

 

Dodatkowe bezpieczniki i żarówki

W przypadku awarii któregoś z powyższych elementów, kontynuowanie jazdy samochodem może być uciążliwe lub nawet niemożliwe. O ile posiadanie zapasowych żarówek i bezpieczników ułatwi dalszą podróż, kłopotliwa może okazać się sama ich wymiana. Dlatego kluczowe jest wcześniejsze zapoznanie się z ich montażem i demontażem.

 

Tagi: ,

Kategorie:

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *