Wynegocjuj VOLVO już dziś na motonegocjator.pl!

13 sierpnia, 2018 3:27 pm

Bezpieczeństwo, dbałość o szczegóły, solidność – tymi słowami można opisać markę VOLVO

 

Historia najbardziej znanego producenta szwedzkich samochodów zaczęła się w jednej restauracji podczas przypadkowego spotkania. Panowie Assar Gabrielsson oraz Gustaf Larson mieli wspólną pasję, jaką była motoryzacja. To właśnie dzięki niej zamiłowanie przerodziło się w pomysł budowania samochodów. Obaj pracowali w fabryce łożysk kulkowych SKF – to właśnie w 1915 r. ta firma opatentowała nazwę „Volvo” – co z łac. oznacza „toczyć się” . Nazwę wykorzystali następnie przekonując właścicieli firmy SKF do produkcji samochodów pod tą nazwą.

Samochody Volvo przy projektowaniu miały mieć prostą konstrukcję a sukces marki miał opierać się na bardzo dobrym wykończeniu i materiałach użytych do produkcji. Samochód miał sprawdzać się na wyboistych szwedzkich drogach.

 

 

 Logo Volvo, logotyp firmy – starożytny symbol chemiczny żelaza – koło ze strzałką biegnącą po ukosie ku górze.

 

Obecnie firma działa na 180 rynkach na świecie i posiada 19 fabryk. Mimo tak wielu zmian Szwedzi kochają samochody marki Volvo i jest ona jedną z najczęściej wybieranych w tym kraju.

Volvo zakłada, że chciałoby zrealizować do 2020 r. swoją wizję dotyczącą kwestii bezpieczeństwa. Do tego czasu firma chce ograniczyć do zera wypadki ze skutkiem śmiertelnym z udziałem swoich samochodów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – to główny atrybut aut wywodzących się ze Szwecji.

Jedno wiem na pewno – w swoim życiu niestety użytkowałem tylko jedno Volvo, a było nim C30 – wygoda, prosta konstrukcja i nieprzeciętny design – tak w skrócie można je opisać.

 
Tagi: , , , , , ,

Kategorie: ,

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *