Nowe samochody ze stoku dilera będą tańsze w 4 kwartale 2018?

9 września, 2018 4:00 pm

W tym miesiącu informowaliśmy was ,iż badania oparte na cyklu WLTP będą dotyczyć wszystkich nowo zarejestrowanych samochodów. Jednak jakie korzyści może to przynieść dla potencjalnych nabywców?

 

W skutek tej regulacji wielu dilerów zostało de facto zmuszonych do rejestracji możliwie jak największej ilości aut przed 1 wrześniem 2018r. Do tego czasu niektórzy dilerzy korzystali w głównej mierze z importerskiego stoku centralnego, bo przemawiała za tym większa dostępność aut, mniejsze obciążenia finansowe, wysokość realnej marży, a nawet liczba sprzedawanych pojazdów. Widmo narastających kosztów wynikające ze stokowania aut dla dilerów stanowi zagrożenie jednak jest szansą na uzyskanie wysokich rabatów ze strony kupujących.

Perspektywa przeglądanie tysięcy ogłoszeń motoryzacyjnych, zastanawianie się na który z kilku podanych numerów telefonu zadzwonić w sprawie oferty,  rozmowa z doradca który nie jest do końca zorientowany w ofercie dilera , to tylko kilka z wyzwań stojących przed osoba zainteresowana zakupem.

Czy można inaczej?

 

TAK, określ swoje wymagania co do specyfikacji pojazdu, poprzez przesłanie konfiguracji w PDF lub linku z ofertą. Dostaniesz nie tylko  informację zwrotną na temat dostępności auta, które w największym stopniu odzwierciedla twoje oczekiwania, lecz również ograniczysz liczbę wykonanych rozmów telefonicznych i trud negocjacji.

Ani kupujący ani dilerzy nie przepadają zazwyczaj za trudną częścią procesu dotycząca negocjacji warunków cenowych. Doradcy Motonegocjator wiedza ze w negocjacjach nie chodzi o wygrywanie. Cena kupna-sprzedaży stanowi najważniejszy aspekt w negocjacjach dla obu stron, niemniej jednak jest szereg pozostałych aspektów dealerskiej działalności , które możemy poddać negocjacji (serwisowanie auta, koszt dostawy „pod drzwi” wysokość zaliczki, finansowanie, ubezpieczenie itp.) Rezultatem negocjacji powinna być sytuacja  win-win ( wygrany-wygrany). Wiemy jak to robić i zrobimy to w Twoim imieniu bezpłatnie !

 

Obserwuj również nasze posty dotyczące „Hot Deal” czyli aut, które mogą mieć niezbyt popularny kolor lub wyposażenie, przez co diler dłużej czeka na zainteresowanego nimi klienta, co często skutkuje ofertą większego upustu.

 

 
Tagi: , ,

Kategorie:

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *