Jesień już się zbliża, przygotuj swój samochód!

Wrzesień 22, 2018 10:17 am
Już w zasadzie kilka dni pozostało do kalendarzowej jesieni. Temperatura drastycznie daje odczuć, że lato się już skończyło. Warto pamiętać jak przygotować nasze samochody

Sprawdźmy wycieraczki w jakim są stanie? Jeśli są do wymiany warto zainwestować w wycieraczki z górnej półki. Marketowe produkty są niskiej jakości i nie posłużą nam za długo.

Pamiętajmy o elektryce

Skontrolujmy bezpieczniki w tym klemy akumulatora.

Jeśli gdzieś zobaczymy szary nalot zastosujmy specjalny środek do elektryki.

Umyjmy dobrze samochód na jesień, sprawdźmy działanie reflektorów, jeśli nie świecą zbyt dobrze warto pomyśleć o wypolerowaniu. Sprawdźmy podwozie i jeśli zajdzie taka potrzeba warto je zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą.

Uszczelki w drzwiach i prowadnice szyb są bardzo ważne w naszych pojazdach to dzięki dbałości o nie nie będziemy zmagać się z wilgocią w pojeździe. Warto co jakiś czas najpierw je umyć,wysuszyć a następnie zastosować specjalny silikonowy preparat.

Czemu parują nam szyby w samochodzie?

Często jest to głównie wina słabej wentylacji w pojeździe. Warto dobrze odkurzyć a następnie wyczyścić kratki wentylacyjne. Następnie dobrze jest zastosować specjalne preparaty dezynfekujące.

Pamiętajmy również o wymianie filtra przeciwpyłkowego/kabinowego.

Czasami warto włączyć klimatyzację która pozwoli nam osuszyć wilgotne wnętrze pojazdu.

Warto pamiętać o tych punktach, jednak to od   nas zależy jak nasz samochód będzie wyglądał w porze jesiennej. Wszelkie nasze porady wpłyną na stan pojazdu jak również bezpieczeństwo w ruchu.
Tagi: , ,

Kategorie:

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *