Czy można kupić samochód taniej niż w cenniku?

18 marca, 2020 2:02 pm

Wielu producentów publikuje własne cenniki, które nierzadko nijak mają się z rzeczywistością. W zasadzie każdy z dealerów posiada własną politykę związana z przyznawaniem rabatów. Niektórzy dealerzy z krajów kwitnącej wiśni w zasadzie nie przyznają rabatów dla swoich klientów. W drodze wyjątku udaje się uzyskać maksymalnie 2/3% rabatu / koła zimowe.U innych producentów Europejskich można czasem uzyskać rabaty rzędu nawet 35% przy wyprzedaży modelu.

Co wpływa na finalną cenę?

Wyprzedaż rocznika, wyprzedaż modelowa, rabat, grupa zawodowa i wiele innych czynników wpływa na finalną cenę zakupu pojazdu. Niekiedy promocję się łączą i można kupić w bardzo okazyjnej cenie swój wymarzony pojazd. Czasami warto poszukać upragnionego pojazdu na stronach poszczególnych dealerów. Wielu z nich posiada te samochody jako własny „koszt” i chce się ich jak najszybciej pozbyć. Nie zawsze natomiast cena jaką oferuję dealer za wyprodukowany pojazd jest korzystniejsza niż zamówionego do konfiguracji. Często poszczególni dealerzy żonglują tymi cenami ze względu na dostępność danego modelu i popyt rynkowy. Pamiętam jeszcze jak Skoda wprowadziła model Kodiaqa do salonów – czas oczekiwania 9 miesięcy na samochód do produkcji. Nie mniej bo 11 miesięcy to czas jaki klienci oczekiwali na Skodę Superb. Decydując się na upragniony zakup warto przejrzeć wiele stron lokalnych dealerów . Kupując jednak taki skonfigurowany samochód nie mamy możliwości spersonalizowania  własnego pojazdu.

Jaka będzie finalna cena?

Na ten moment bez kontaktu z dealerem nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile będzie nas kosztował samochód. I tu z pomocą przychodzi www.motonegocjator.pl gdzie w szybki i prosty sposób nie wychodząc z domu z wygodnego fotela możemy sprawdzić cenę za samochód do konfiguracji i skontaktować się z wybranym dealerem.

Sprawdź już teraz, nie czekaj.
Tagi: , , ,

Kategorie:

Sprawdź również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *