Rabat na samochód.Dlaczego tak trudno uzyskać rabat w salonie samochodowym?

9 września, 2020 6:50 am

Wielu z naszych klientów ze zdumieniem ogląda przesłane przez Motonegocjator.pl oferty na samochody, które sami wyceniali u lokalnych dealerów. Jak to się dzieje, że darmowa dla klienta usługa pozwala zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych względem ofert otrzymywanych indywidualnie?

Jedną z naszych ostatnich klientek była Pani Marta, która chcąc kupić nową Toyotę Corollę odwiedziła 3 salony tej marki w swoim mieście. Dodatkowo Pani Marta postanowiła wysłać mailowe zapytania do dealerów z innych miast. Efekt? Żaden z 10 Dealerów, którzy otrzymali mailowe zapytania nie udzielił odpowiedzi. Maksymalny rabat jaki udało się uzyskać od lokalnego dealera na samochód do konfiguracji wynosił 1,5%. Prawdopodobnie większość klientów, którzy nie mieli styczności z serwisem Motonegocjator.pl zaakceptowałaby ofertę na samochód z rabatem 1,5%, zawsze lepiej jest uzyskać jakikolwiek rabat niż nie uzyskać go wcale. Pani Marta natomiast postanowiła wysłać zapytanie na identyczny samochód za pośrednictwem serwisu Motonegocjator.pl. W ciągu 96 godzin przedstawiliśmy Pani Marcie 3 oferty z rabatem w wysokości odpowiednio 2,5%, 3% oraz 4,5% czyli każda z wynegocjowanych przez Motonegocjator.pl ofert była lepsza od ofert otrzymanych indywidualnie, a najwyższy rabat jaki udało nam się uzyskać był aż 3 krotnie wyższy od najlepszej oferty, którą zaproponował lokalny Dealer

Jak to jest możliwe, że darmowa usługa wyceny samochodów przez Motonegocjator.pl pozwala zaoszczędzić aż tyle?

Odpowiedź jest bardzo prosta: konsultanci Motonegocjaotor.pl weryfikują każde otrzymane zapytanie od Klienta pod względem kompletności danych i faktycznej chęci zakupu nowego pojazdu. Eliminowane są hipotetyczne zapytania od klientów, którzy są jedynie zainteresowani jak działa platforma Motonegocjator.pl. Dzięki temu Dealerzy otrzymują od nas wyłącznie zapytania od zdecydowanych klientów. W ten sposób handlowcy chętniej i szybciej odpowiadają na przesłane zapytania nie tracąc czasu na prezentację pojazdów oraz poznawanie preferencji klienta, co finalnie przekłada się na wyższy rabat. Nie bez znaczenia jest również świadomość handlowców odnośnie przesłania tego samego zapytania do konkurencyjnych salonów.

Większość klientów nie jest świadoma wysokości rabatu na samochód jaki może otrzymać. Dodatkowo duża część osób po prostu nie lubi negocjowania otrzymanej ceny. Dzięki platformie Motonegocjator.pl klienci otrzymują wyższe rabaty niż byliby w stanie wynegocjować samemu, a dodatkowo cały proces przebiega zdecydowanie szybciej.

Czy mimo otrzymania korzystnych ofert klienci mogą zrezygnować z zakupu?

Każdy z klientów, który wyśle zapytanie ofertowe na samochód do konfiguracji ma swobodę w podjęciu decyzji o finalizacji transakcji. Serwis Motonegocjator.pl nie pobiera żadnych opłat, zadatków ani zaliczek. Niektórzy klienci nie decydują się na zakup ze względu na oddalenie salonu od ich miejsca zamieszkania o kilkaset kilometrów. Wychodząc naprzeciw takim klientom uruchomiliśmy dodatkową usługę door-to-door umożliwiającą podstawienie zakupionego pojazdu pod sam dom. Klienci nie muszą więc jechać po swój wymarzony pojazd, to wymarzony pojazd przyjedzie do nich. 

Co muszę zrobić aby otrzymać oferty?

Otrzymanie ofert jest możliwe po przygotowaniu konfiguracji na wymarzony samochód poprzez strony www producentów samochodów. Następnie przygotowaną konfigurację należy przesłać przez poniższą stronę i czekać na wyceny aut, które będą wysyłane na adres mailowy

O tym, że działamy szybko i skutecznie świadczą opinie, które otrzymujemy od naszych klientów. Dążymy do tego, aby serwis Motonegocjator.pl był pierwszym wyborem dla każdej osoby poszukującej nowego samochodu. Jeżeli jesteś klientem Motonegocjator.pl i dzięki nam udało Ci się zaoszczędzić czas i pieniądze to zachęcamy do polecania nas swoim znajomym oraz dodania opinii na poniższej stronie.

Pozdrawiamy,

Zespół Motonegocjator.pl
Tagi: , , , , ,

Kategorie:

Sprawdź również

Komentowanie jest wyłączone